[1/2016] 07.01.2016 około godziny 9:00 nasza Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Suchy Bór na prośbę Policji z m. Dobrzeń Wielki została zadysponowana do poszukiwania osoby zaginionej w miejscowości Kuźnica Katowska.
Poszukiwany 49-latek z zaburzeniami psychicznymi według zebranego na miejscu wywiadu opuścił miejsce zamieszkania w dniu wczorajszym.
Po przyjeździe na miejsce przystąpiliśmy do prac planistycznych na obszarze wyznaczonym przez Policję. Na miejscu działania prowadzili strażacy z OSP Karłowice, OSP Popielów i Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza KSRG OSP Lipki. Wraz z kilkunastoma policjantami wspólnie przystąpiliśmy do przeszukiwania wyznaczonych sektorów.
Po kilkugodzinnej wyczerpującej akcji mężczyzna został odnaleziony. Ratownicy z naszej sekcji udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego, któremu mężczyzna został przekazany.
Dziękujemy Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza KSRG OSP Lipki, OSP Karłowice i OSP KSRG Popielów oraz policjantom z Dobrzenia Wielkiego oraz z Opolska Policja za efektywną współpracę.

Leave a comment