[7/2017] W Lany Poniedziałek o 21:08 do naszej jednostki wpłynęła informacja od SK OKW PSP w Opolu o przygotowywanej dyspozycji do wyjazdu do pomocy w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny w miejscowości Boboluszki (powiat głubczycki).

Na miejsce udali się ratownicy Sekcji Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Suchy Bór oraz ratownicy z Sekcji Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Lipki, którzy wspólnie na miejscu działali jako “zespół poszukiwawczy WOO”.

Po przyjeździe na miejsce i otrzymaniu wszelkich informacji od prowadzących poszukiwania policjantów i strażaków z JRG Głubczyce, ratownicy przystąpili do planowania kolejnych działań poszukiwawczych, wydzieleniu sektorów do poszukiwań oraz pomogli w wyznaczeniu kierunków poszukiwań.

Działania na miejscu oprócz obu sekcji prowadziło 9 zastępów straży pożarnej, 6 zespołów policji oraz zespół straży granicznej. W działaniach wykorzystano również policyjnego psa tropiącego.

We wtorek o godzinie 2:58 wpłynęła do funkcjonariusza prowadzącego poszukiwania informacja o odnalezieniu mężczyzny w jednej z czeskich miejscowości.

Działania zakończono o godzinie 4:10, ostatnie jednostki udały się do baz.

Dziękujemy wszystkim za współpracę i pełne zaangażowanie w działania.

Raport ze zdarzenia: http://psp.opole.pl/baza-interwencji/7990874108304/