[23/2017] W niedzielę 1 października 2017 roku o godzinie 9:22 Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu poinformowało naszą jednostkę o zadysponowaniu SPR OSP Suchy Bór do poszukiwań zaginionego 82-letniego mieszkańca miejscowości Kolonowskie.

Na miejsce wyruszyło 5 ratowników (Łukasz, Artur, Łukasz, Paulina i Adam).

Na miejscu działaliśmy wspólnie z Policją, JRG Strzelce Opolskie, OSP Kolonowskie, OSP Staniszcze Małe, OSP Staniszcze Wielkie, OSP Fosowskie, OSP Spórok oraz przy użyciu sprzętu z fundacji EMS.PL  Na miejsce wyruszyła również Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Lipki.

Po raz pierwszy do działań miał zostać również użyty statek bezzałogowy (dron) pilotowany przez naszego druha Adama – certyfikowanego pilota.

Tuż po przyjeździe otrzymaliśmy informację o odnalezieniu mężczyzny przez biegającego w lesie mieszkańca Kolonowskiego. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie ewakuowali go w kierunku zespołu ratownictwa medycznego. 82-latek trafił do szpitala. Mężczyzna znajdował się około 700 metrów w linii prostej od domu.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcenie.

Raport ze zdarzenia: http://psp.opole.pl/baza-interwencji/12800236108312/